сряда, септември 27, 2023

Шарапова с най-големи приходи сред руските звезди

За шеста поредна година начело в класацията на 50-те най-богати и известни руски звезди, съставена от руското издание на сп. „Форбс“, е тенисистката Мария Шарапова с 25 млн. долара.

В топ 10 са хокеистът Александър Овечкин (12 милиона долара – 3 място), футболистът Андрей Аршавин (8,3 милиона – 5 място) и фигуристът Евгений Плюшенко (1,6 милиона – 8 място).

На второ място сп. „Форбс“ е поставило певицата Алла Пугачова. За година тя е спечелила 4,5 милиона долара. Седми е Филип Киркоров с 5 милиона долара, а Дима Билан е шести с 3,7 милиона долара.

Мястото в крайната класация зависи не само от сумата, която е била заработена през годината, но и от вниманието от страна на средствата за информация и зрителите.

Още от категорията

Последно

Реклама